Mega Endüstri Kontrol Sistemleri

FMC SMITH METER®


FMC Smith Meter® son 50 yıldan bu yana hassas akış ölçüm kontrolünde dünya lideri olmuştur.FMC Technologies Ölçüm Çözümleri sanayi uygulamalarında, sıvıları-gazları ölçmek ve kontrol etmek için kullanılan hassas ürün ve sistemlerin tasarlanması, imalat edilmesi ve hizmete sunulması yoluyla, dünya genelinde en iyi ölçüm uygulamalarını sunmaktadır.


Başlıca Ürünler


PD Sayacı

Mass Sayacı

Elektronik Preset Kontroller

Smith Vana ve Aksesuarları

Tanker Takip Sistemleri

Ultrasonik Sıvı ve Gaz Sayaçları


FMC Tanker Sayaçaları


FMC Smith Meter® Pozitif deplasmanlı tanker sayaçları, satışa yönelik yüksek doğruluk gerektiren uygulamalarda, kolaylık ve güven sağlar.

FMC Smith Meter® tanker sayaç sistemleri zorlu işletim koşulları altında tüm yasal doğruluk sınıflandırmalarını sağlayacak şekilde tasarlanmış olup opsiyonel avantajları sayesinde (hava ayırıcı/filtre, mekanik numaratör, preset cihazlar ve vanalar) tamamen otomatik veya manüel olarak kontrol edilebilmektedir. Modüler tasarımı sayesinde hemen her sisteme kolaylıkla monte edilebilir.

Özellikleri;


Tüm Ölçü Ayarlar kriterlerini sağlamaktadır.

Zor çalışma şartlarında dahi güvenilir ölçüm.

Basit tasarımı sayesinde uzun sure servis gerektirmez

Geniş akış aralığında doğruluk sunar.

Benzinden kerosene kadar pek çok ürünün ölçümünde kullanılabilir.

FMC Accuload III


Fark yaratan avantajları:

Enjektörler(sayaçlı enjektörler) doğrudan FMC Accuload III 'e bağlanabilirler. Bu, ayrı bir enjektör kontrolörü kullanma gerekliliğini ortadan kaldırır.

FMC Accuload III ile yerleşik katık kontrol algoritması rakipleri arasında şüphe götürmez bir avantajdır.

Boole/Cebirsel işlem kabiliyeti, dolum kolu pozisyonunun belirlenmesinde ve ürün-katık pompalarının otomasyonunda kolaylık sağlar.

Denetsel sistem ile diğer ekipmanlar arasında yegane arayüz durumundadır.

FMC Microload


- Tek ürün dolumu yapılmakta olan terminaller için özellikle geliştirilmiş olan preset dolum cihazıdır.

- Mikro işlemci temelli tek bir ürün için ürün ve dolum takibi yapabilen kontrol cihazıdır.

- Microload tek başına veya dolum otomasyon veya SCADA sistemine bağlı olarak çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

FMC Akış Bilgisayarları ve Elektronik Aksam


FMC Measurement Solutions akış bilgisayarlarını, her türde gaz veya sıvı akışı içeren projelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm ölçüm gerektiren noktalarda kullanılabilmektedir. Özellikle petrol endüstrisinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmıştır. Boru hattı uygulamalarında yüksek doğruluk gerektiren noktalarda kullanılmaktadır.

FMC Türbin Tipi Sayaçlar


Boru hatları ve sabit akış bulunan sistemler için Türbin Sayaçlar FMC Smith Meter® kalitesi ile üretilmektedir.

- FMC Smith Meter® Sentry Serisi Türbin Metreler özellikle boru hattı uygulamalarında,

- FMC Smith Meter® Guardsman Serisi Türbin Metreler küçük boru hatlarında,

- FMC Smith Meter® MV Serisi Türbin Metreler ham petrol hatlarında kullanılmaktadır.

FMC Smith Meter® Prime 4


FMC Smith Meter® Prime 4, akışı hacimsel bölümlere ayırarak ölçme sağlayan pozitif deplasmanlı bir sayaçtır.

FMC Ultrasonik Sayaçlar - MPU Serisi – Doğalgaz İçin


MPU 200, MPU 600, MPU 1200 bakım ve yeniden kalibrasyon gerektirmeyen yapısı, akış altında değiştirilebilen transdüserleri ile yüksek doğrulukta ölçüm sunmaktadır.


Bu ürünler arasında en yüksek doğruluk sınıfına sahip olan altı yollu özel tasarımı ile MPU 1200 model ultrasonik sayaçların, doğruluk sınıfı ve tekrarlanabilirlik açısından en gelişmiş teknolojiyi sunduğunu kanıtlanmıştır. Winscreen yazılımı sayesinde tüm ölçümler, arızalar ve işlemler kolaylıkla takip edilebilir.


Uygulamalar


Satışa yönelik offshore/onshore tüm ölçüm noktaları

Boru hattı çift yönlü ölçüm noktaları

Basınç Düşürme İstasyonları (RMS-A)

Enerji Santralleri giriş noktası

Depolama tesisleri

Kompresör istasyonları

FMC Ultrasonik Sayaçlar - ULTRA6 - Ham veya Rafine Edilmiş Petrol Bazlı Ürünler İçin


FMC ULTRA6, sıvı haldeki ürünlerin ölçümünde kullanılan ultrasonik sayaç modelidir. Hareketli parça içermeyen ve içerisi düz bir boru şeklinde olan dizaynı ile bakım ihtiyacı ve tıkanıklık en aza indirilmiştir. Basınç düşümü yaratmaz, yüksek doğruluk ve Winscreen yazılımı sayesinde kolay kullanım imkânı sunar.

Uygulamalar


Satışa yönelik offshore/onshore tüm ölçüm noktaları

Boru hattı çift yönlü ölçüm noktaları

Gemi dolum terminalleri (Dolum ve/veya Boşaltım)

Depolama tesisleri

Terminal ve harmanlama istasyonları

Pompa istasyonları

FMC MicroFlow.net


FMC Smith Meter® microFlow.net , Ethernet hatlı, mikroişlemci bazlı bir aygıttır. Tek bir ürünü ve akışı izlemek ve kontrol etmek için tasarlanmıştır. Tek başına veya bir otomasyon ve SCADA sisteminin bir parçası olarak çalışabilir.

FMC DENİZ DOLUM SİSTEMLERİ


FMC Deniz Dolum Sistemleri; petrol ve gaz endüstrilerinin lider konumundaki dolum ve transfer sistemleri sağlayıcısıdır. Sıvı ve gaz fazındaki tüm ürünlerin ortam, yüksek ve kriyojenik sıcaklıklardaki transfer uygulamalarına son teknoloji yenilikçi çözümler üretmektedir.

FMC Deniz Dolum Sistemleri tarafından sunulan tam kapsamlı çözümler, tek sağlayıcının sorumluluğunu, müşterinin garanti süresi ve tüm kullanım süreleri boyunca, anında yardım alarak sorunların çözülmesini sağlamaktadır.
Gerekli saha servis hizmetini ve sahadaki personelin eğitimini sağlayan ekibimiz deneyimli servis mühendislerinden oluşmaktadır.

FMC Deniz Dolum Sistemleri Tedarik Kapsamı: Petrol ürünleri, LNG ve diğer sıvılaştırılmış gaz ürünleri, kimyasal ürünler için;


Onshore Deniz Dolum Kolları

Offshore Deniz Dolum Kolları


Deniz Dolum Çözümleri uygulama alanları;Liman iskeleleri

Yüzer iskele/ Kıyıda demir atmış gemi

Açık lokasyonda sabit iskele

Açık lokasyon için Yer Çekimi Bazlı Sistem

Açık deniz için yüzer birim


FMC Technologies LNG yükleme uygulaması olan ATOL’u geliştirmiştir. Bu çözüm yan yana demirlemenin sadece ortalama çevre şartlarında mümkün olduğu ciddi deniz durumlarında, geminin arka kısmının 115 metreye kadar eğilmesini sağlayan bir teknik cevap niteliği taşır.

FMC Deniz Dolum Kolları


FMC Chiksan® Deniz Dolum Kolları, performansı dünya çapında kanıtlanmış olan FMC Chiksan® döner mafza içeren eklemli bir boru sistemidir.

İşletim sisteminin emniyetini arttırmak, bakımını optimize etmek için gereken aksesuarlarla donatılmıştır. Bu ürün, sıvının viskozitesi veya ısı ne olursa olsun, sıvı sülfürden - sıvılaştırılmış doğal gaza veya nehir dubalarından - en geniş ham petrol taşıyıcılarına kadar çok çeşitli durumlarda kullanılabilir.

FMC Technologies, manuel veya tamamen güçlendirilmiş versiyonlar olarak mevcut olan çok çeşitli standart deniz dolum kolu modelleri sunmaktadır. Her bir model her bir montajın en özel ihtiyaçlarına cevap verecek çoklu konfigürasyonlara sahiptir. Çeşitli petrol ürünleri, montaj ve uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için bir çok deniz dolum kolu geliştirilmiştir;


Kendini taşıyan kollar

FBMA / CMA

PCMA-H

RCMA / DCMA

BOA (gemiden gemiye LNG yeniden yakıt doldurma için)

FMC SENING®


Tanker Ekipmanları ve Sistemleri


Sektöründe 100 yıllık deneyime sahip FMC Sening®, ADR standartlarında ürettiği mekanik tanker ekipmanları, yüksek teknolojiye sahip Elektronik Akaryakıt Ölçüm Sistemleri ve Tanker Takip Sistemleri sayesinde akaryakıtınızın Hızlı, Güvenli ve daha Ekonomik taşınmasını sağlar.

FMC Sening® marka tanker sayacı ekipmanları ve sistemleri, bir yandan sıvı ürünlerin nakliyesi ve transferi sırasında doğru ölçüm sağlarken, diğer yandan emniyet ve çevresel koruma sağladıkları için güvenle kullanılmaktadır.

FMC Sening®, piyasanın petrol ve petrol tanker ürünleri ihtiyacını karşılayan işletmelerde, verimlilik ve parasal anlamdaki başarıyı etkileyecek sorunları bilmekte ve buna uygun teknik çözümler sunmaktadır.