Mega Endüstri Kontrol Sistemleri

Temsilcisi olduğumuz Asco Controls B.V. firmasının üretim programında yer alan solenoid vanalar; su, hava, gaz, yağ ve buhar akışını kontrol etmek üzere dizayn edilmiştir. Bu vanalar 2, 3, 4 ve 5 yollu olarak temin edilebilmektedir.

Solenoid vana ve diğer akış kontrol ve akışkan güç ürünlerini üreten Asco Controls B.V. sektörünün önde gelen üreticisidir. Akışkan kontrol ürünleri, solenoid vanaları, basınç kumandalı vanalar, oransal vanalar, özel hizmet vanalarını ve solenoid işletimcileri kapsar. Özel müşteri taleplerini karşılamak için endüstriyel, kompak veya minyatür ürünler, pals kontrol ve elektrik güç ürünleri sağlanabilmektedir. Asco, imalatlarında kullandığı bobinleri kendi tesislerinde üretmekte olup, bobinler minimum 30.000 saat devamlı serviste maksimum sıcaklıkta çalışmaktadır.


Asco Selenoid Vanalar


Asco Controls B.V. Solenoid vanalar, elektrik enerjisi ile çalışır ve akışkanların otomatik olarak kontrol edilmesi gereken her yerde kullanılır. Kullanma alanları, teknolojinin gelişimine bağlı olarak sürekli artmaktadır. Çalışma prensibi, elektrik enerjisinin bir bobin yardımıyla oluşturduğu manyetik alanın bir takım parçaları hareket ettirmesidir.


Başlıca Ürünlerimiz


Patlamaya karşı korumalı Selenoid Vanalar (Ex-Proof)

2/2 Patlaç Vanaları ve toz toplama sistemleri kontrol ürünleri

Selenoid İşletimli Vanalar

LPG Selenoid Vanalar

Basınç İşletimli Vanalar

Oransal Vanalar

Özel Servis Vanaları

Patlaç Tank Sistemi

Pilot Kutuları

Kombine Filtre / Regülatör

Dünyada birçok farklı sektörde güvenle ve yaygın olarak kullanılan ASCO solenoid vanaların Türkiye’deki en yaygın kullanımı, fabrikaların toz toplama üniteleri için özel olarak tasarlanmış olan patlaç solenoid vanalardır.Patlaç Selenoid Vanalar


Patlaç Solenoid Vanalar, toz toplama sistemleri için özel olarak tasarlanmış olup, en çok Termik Santrallerde ve Çimento, Seramik, Boya, Yem, Beton, Deterjan, Cam ve Demir-Çelik sanayiinde Jet filtrelerde (Torbalı filtre / Elektro filtre) biriken toz maddelerinin katılaşmasını önlemek amacıyla kullanılır.